NB-300

Yağ, Kir Çözücü Alüminyum ve Boyalı Yüzey Su Bazlı Temizleyici

Boyalı endüstriyel yüzeyler, tüm metal yüzeylerinde (Al, Cu, Zn, Fe vb.) makine yüzeyleri, mermer, ahşap, beton, çini, vinil vb. yüzeylerden yag, asbest, cila, wax, kir, su bazh boya temizliginde kullamhr. Beyah yüzeye zarar vermez, Korozyona yol acmaz. Su esash oldugu içinyanmaz. Ekonomiktir, konsantredir, suyla coğaltılabilir. Kirin yoğunluğuna göre 1/5-1/100 oranında sulandırılarak kullanılır. Solvent ve çevreye zararlı maddeler içermez. Cevre dostudur. Biyolojik olarak parçalanabilir. Bilhassa kurumuş katranlaşmış yağ ve gresi temizler.

Kullanım Alanları

Özellikle alüminyum, eloksal veya boyalı yüzeylerin temizliğinde, uçak gövdelerinin, otomobil ve diğer taşıt araclarının üzerindeki trafik kir filminin çıkarılmasmda kullanılır. Yağlı, kirli endüstriyel yüzeyler, makineler ve ekipmanlar, atölye zemin ve duvarlari, parça yıkamada ve benzeri yerlerde rahatlıkla kullanılabilir.

Yağ, Kir Çözücü Alüminyum ve Boyalı Yüzey Su Bazlı Temizleyici

NB-400

Köpürmeyen Güçlü Yağ ve Kir,Pasak Çözücü

Otomatik parça yıkama makineleri ve zemin temizleme makineleri için tasarlanmıştir. Metallerle kimyasal etkileşimi minimumdur, zarar vermez. Titreşimli yıkama makinelerinde her türlü metal temizliğinde güvenle kullanılabilir, kalıntı bırakmaz. Lastik izlerini, ağır yağ, pasak ve kirlilikleri zemin temizleme makinelerinin su dolu haznesine ortalama 1/500 oranında koyularak kullanılır. Epoksi, beton, mermer, vinil, plastik, akrilik ahşap zeminlerde kullanımı uygundur. Cok konsantredir. Ekonomiktir. Yanıcı değildir. Sıcak veya soğuk olarak kullanılabilir.

Kullanım Alanları

Parça yıkama makinelerinde, yağlı, kirli, pasaklı her türlü parçanın yıkanması için uygundur. Basınçlı yıkama makineleri ile ağır kirli zeminler, tanklar yıkanabilir. Boru hatlari ve donanımlarının yıkanmasında kullanılır.

Köpürmeyen Güçlü Yağ ve Kir,Pasak Çözücü

NB-450

Gemicilik sektöründe, belediye çöp toplama, bakım istasyonlarında, havacılık sektöründe ve tüm sektörlerde atmosferden oluşan yada ceşitli sebeplerden meydana gelen tüm yağ, kir, pasak, inatçı kirleri, plastik, metal, ahşap, mermer tüm yüzeylerdeki kirlilikleri firçalama, basınçlı püskürtücülerle veya daldirma yöntemiyle temizliğini yapar. 1/10 -1/100 oranında sulandırılarak kullanılır.

NB-600

Güçlü Yağ, Kurum, Katran ve İs Çözücü

Sıcak yüzeylerde etkisi maksimumdur. Su ile seyreltilebilir. Yanıcı ve zararlı bileşenler içirmez. Daldırma, püskürtme ve silme metodlari uygulanır. NB-600 düşük oranda sulandırıldığında alüminyum ve benzeri metaller üzerinde karartma yapar. 1/5 - 1/1000 oranında kirin yoğunluguna göre sıcak yada soğuk yüzeylerde uygulanır.

Kullanım Alanları

Özellikle yanmiş yağlar, kurum lekeleri, fırın karaları, katran ve benzeri lekelerin tamamını çıkarır. Binaların dış cephe temizlikleri için ideal bir üründür. Baca duman, is, kir, egsoz gazlarından oluşan yağ tabakalarını mükemmel temizler. Denizcilik sektöründe, gemilerin sintine tanklari, yakıt tanklari, ve diğer kargo tanklarının temizliğinde kullanılır. Gıda ve tarım makineleri temizliklerinde kullanılır.

Güçlü Yağ, Kurum, Katran ve İs Çözücü

NSN-110

Su ile Emülsiyon Yapabilen Güçlü Temizleyici

Klorlu solvent asit veya alkali içermez. Su ile karıştırıldığında viskoz bir emülsiyon oluşturur. Bu şekli ile dik yüzeylere tutunarak inatçı kir, yğ ve pasaklari temizler. Su ile karıştığında yanıcı değildir. Ürün önce 1/1 oranında su ile karıştırılır. Sonra 1/4 - 1/8 oranında kirin yoğunluğuna göre suyla karıştırılarak kullanılır. Dolayısıyla diğer solventlerden mazot , benzin ve tiner gibi ürünlerden daha emniyetlidir. Zehirli ya da rahatsız edici duman çıkartmaz, sağlıklı çalışma ortamı oluşturur. Ekonomiktir. Çevreye zarari yoktur. Güvenlidir; Nötr etkilidir. Korozyon etkisi yoktur , paslanmaya sebep olmaz.

Kullanım Alanları

Otomotiv, tekstil, makine, matbaa gibi sektörlerde güvenle kullanılabilir. Mazotla, deterjanla yapılan temizlemelerden çok daha iyi sonuç verir. Boyalı yüzeyler, cam, plastik, her türlü metal, cam ve diğer yüzeylerde, endüstriyel alanlarda kullanılabilir.

Su ile Emülsiyon Yapabilen Güçlü Temizleyici

NB-350

Asit Olmayan Alüminyum Yüzey Temizleyici ve Parlatıcısı

Alüminyum yüzeylere zarar vermez. Fırçalama gerektirmez. Güvenlidir, yanıcı değildir. Ekonomiktir: 1'e 10 ile 40 arasında sıcak ya da soğuk su ile seyreltilir. Çevreye zararı yoktur. Biyolojik olarak parçalanır. Solvent içermez. Hızlı etkilidir yağ, gres, kir ve birikintileri hızla çözer. Kullanımı kolaydir. Kirli yüzeye püskürtün, durulayın. Fırçalama gerekmez.

Kullanım Alanları

Tüm Alüminyum yüzeylerin temizliği ve parlatılmasında, klima peteklerinin ve air conditioning sarımlarının, havalandirma bacalarinm temizliğinde kullanılır. lsı iletimi artacağı için soğutma, ısıtma havalandırma etkinliği artar. Alüminyum yüzeyler temiz ve parlak bir görünüm kazanır. Köpüğü ayarlıdır. Yıkama makineleri ile birlikte kullanılabilir. Yüksek konsantrasyona sahiptir. Kullanımdan sonra durulanmalıdır.

Asit Olmayan Alüminyum Yüzey Temizleyici ve Parlatıcısı

NB-330

Durulama Gerektirmeyen Yüzey Temizleyici ve Parlatıcısı

Alüminyum yüzeylere zarar vermez. Fırçalama gerektirmez. Güvenlidir, yanıcı değildir. Ekonomiktir: 1'e 5 ile 10 arasında sıcak ya da soğuk su ile seyreltilir. Çevreye zararı yoktur. Biyolojik olarak parçalanır. Solvent içermez. Hızlı etkilidir yağ, gres, kir ve birikintileri hızla çözer. Kullanımı kolaydır.

Kullanım Alanları

Tüm Alüminyum yüzeylerin temizliği ve parlatılmasında, klima peteklerinin ve air conditioning sarımlarının, havalandırma bacalarının temizliğinde kullanılır. lsı iletimi artacağı için soğutma , ısıtma havalandırma etkinliği artar. Basınçlı püskürtücülerde haznelere konacak her türlü temizlikte mükemmel temizlik sağlar. Köpügü ayarlıdır. Yıkama makineleri ile birlikte kullanılabilir. Yüksek konsantrasyona sahiptir.

Durulama Gerektirmeyen Yüzey Temizleyici ve Parlatıcısı

NS-200

Hızlı Uçucu Özel Çözücü

Suyun istenmediği ortamlarda yüzey temizliginde kullanılır. Püskürtme, silme, fırçalama metodlarıyla kullanılır. Hızlı uçucudur. Diğer solvent temizleyicilere göre ekonomiktir. Genel temizlik solventi olarak birçok ürünün yaptığı işi yapabilir. Atık. kalıntı bırakmaz. Yağ, kir, yapışkan izi, kurum, is ve birçok ağır kirliliklerde kullanılır.

Kullanım Alanları

Makine, mobilya, tekstil, otomotiv, elektrik ve birçok sektör için kullanım uygundur.

Hızlı Uçucu Özel Çözücü

NS-280

Yağ ve benzeri kirliliklerde üstün verim sağlar. Plastik ve boyalı yüzeyde kullanıllamaz. Hızlı uçucudur. Tüm sektörlerde genel yağ ve katran sökücü olarak kullanılır. Suyun istenmediği ortamlarda kullanıma uygundur. Diğer solvent temizleyicilere göre üstün performans gösterir. Yanıcı değildir. Makina alet ve ekipman temizliğinde ve birçok alanda genel solvent temizleyici olarak kullanılır.

Kullanım Alanları

Makine, mobilya, tekstil, otomotiv, elektrik ve birçok sektör için kullanıma uygundur. Özellikle parça yıkama, montaj yada demontaj durumundaki alet ekipman temizliğinde kullanılır.

NS-150

Mobilya, tekstil, makine, matbaa sektörleri için tutkal, yapı kan, yağ, kir, pasak temizleyici. Elektrikli makine ve ekipmanlarda kullanılabilir. Boyalı yüzeylerde kullanılabilir. Hızlı uçucudur, kalıntı bırakmaz. Suyun istenmediği ortamlarda ve daha saglıklı ortamlar oluşturabilmek için genel temizleyici olarak boyalı, boyasız, plastik, ahşap, vinil, mermer, hassas makina ekipman parçalan ve makinalarda güvenle kullanılabilir. Klorlu ve aromatik çözüceler içermez.

Kullanım Alanları

Makine, mobilya, tekstil, otomotiv, elektrik ve birçok sektor için kullanıma uygundur. Özellikle parça yıkama, montaj yada demontaj durumundaki alet ekipmanların temizliğinde kullanılır.

Endüstriyel Kimya

NMS-700

Solvent Esalı Ağır Kir ve Yağ Temizleyici

Elektiikli cihazların mekanik aksamlarında ve motorların demonte edilmeksizin veya demonte durumunda temizlenmesini saglar. Rutubeti uzaklaştırır. Kalıntı bırakmaz. Yavaş buharlaşır.( 4-5 Dk % 100 kalıntı bırakmaz )

Kullanım Alanları

Elektrik motorlarının sargılarmının temizliğinde, pano, trafo, kontaktörlerde oluşmuş çeşitli kir yoğunluklarının temizliginde kullanılır. Metal parçalarda, tekstilde dokuma, örme ve iplik makinalarının temizliğinde kullanılır. Şişeleme fabrikalarında, gemi güverte makinaları ve ekipmanlarında, kağıt ve mobilya yapım fabrikalarındaki teçhizatlarda, Ceşitli alet parçalarında, rulman ve mil yataklarında kullanılır. Metali aşındırmaz. Her türlü metal, sert plastik, kauçuk, ahşap yüzeylerin temizliğinde kullanılır.

Solvent Esalı Ağır Kir ve Yağ Temizleyici

NT-T-12

Tekstil, matbaa, baskı, boya, vaks, mum temizleyici. Baskı makinalarındaki kalıpların ve diğer yüzelyerin temizliğinde direkt uygulanarak yada 10 kata kadar sulandırılarak kullanılır. Geniş bir kullanım alanı mevcuttur. Tekstilde baskı sonrası şablonlarda oluşan kir ve boya kalıntılarının temizliğinde kullanılır. Aromatik, klorlu, alkali ve asidik çözeltiler içermez.

Kullanım Alanları

Makine, mobilya, tekstil, otomotiv, elektrik ve birçok sektör için kullanıma uygundur.

Endüstriyel Kimya

NHN-100

Konsantre, Doğal Temizlik Ürünü

Suyun zarar vermediği tüm yüzeylerde kullanabilen doğal genel yüzey temizleyicisi. Gıda veya tüm sektörlerdeki yapışkan izi, macun, vaks, mum, yağ, katran ve tüm kirlilikleri çözer. Özellikle ağir kirliliklerin temizlenmesi, dezenfekte edilmesi ve katı kokunun oluşumunun engellenmesi özelliğiyle diğer temizleyicilerden farklılık gösterir. Turunçgillerden elde edilmiştir. Püskürtme, silme, temizleme, makineleri firçalama metodları gibi uygun olan her metodla kullanılır. Dezenfektan etkilidir.

Kullanım Alanları

Suyun temasında sakınca olmayan tüm alanlarda, zemin, duvar ve tavanlarda, mobilyalarda, ekipman ve donanımda uygulanabilir. Mutfaklarda, okullarda hazır yemek hazırlama ve satış ünitelerinde, otellerde, çöp bidon ve kamyonlarının temizliğinde ve katı kokuların giderilmesinde kullanılır.

Konsantre, Doğal Temizlik Ürünü

NAS-205

Hasas Yüzey Kireç, Pas ve Kir Sökücü

Güçlük gösteren temizlik işlemleri için geliştirilmiştir bir üründür. Asitlerin metal üzerindeki korozif etkisi içerdigi inhibitörler sayesinde en aza indirilmiştir. Korozyon birikintilerini, minerallerin oluşturduğu taşlanmayı söker pas tabakalarını ve ağır kirleri kolayca uzaklaştırır. Kokusuzdur, inorganik asitler içermez. Metali karartmaz. Korozif etkisi minimumdur. Belli oranda yağ sökme özelliği vardir. Daldırma, püskürtme, silme metoduyla uygulanır. Sulandırarak kullanılır.

Kullanım Alanları

Metal yüzeylerin temizliği pas tabakalarının giderilmesi çelik ahşap plastik kalıplardan harç temizligi çimento silolarından, beton pompalarından, mikserlerden, çelik inşaat iskelelerinden beton artıkların temizliği. Fayans, kuvet ve camlardan inşaat sonucu oluşan harç, kireç ve pas lekelerinin temizliğinde kullanılır.

Hasas Yüzey Kireç, Pas ve Kir Sökücü

NAS-250

Kireç,Pas ve Kir Sökücü

Hassas Metalleri karartabilir. Güçlük gösteren temizlik işlemleri için geliştirilmiş bir üründür. Asitlerin metal üzerindeki korozif etkisi içerdiği inhibitörler sayesinde en aza indirilmiştir. Korozyon birikintilerini, minerallerin oluşturduğu taşlanmayı söker pas tabakalarınıı ve ağır kirleri kolayca uzaklaştırır. Ortalama 1/10 sulandırılarak kullanılır. inorganik ve organik asitler karışımıdır.

Kullanım Alanları

Metal yüzeylerin temizliği pas tabakalarının giderilmesi çelik ahşap plastik kalıplardan harç temizligi çimento silolarından, beton pompalarından, mikserlerden, çelik inşaat iskelelerinden beton artıkların temizliği. Fayans, kuvet ve camlardan inşaat sonucu oluşan harç, kireç ve pas lekelerinin temizliğinde kullanılır.

Kireç,Pas ve Kir Sökücü

NAS-270

Harç, Kireç, Beton Sökücü Dekapaj Ürünü

Güçlük gösteren temizlik işlemleri için geliştirilmiş bir üründür. Asitler karışımıdır. Asitlerin metal üzerindeki korozif etkisi içerdiği inhibitörler sayesinde en aza indirilmiştir. Korozyon birikintilerini, minerallerin oluşturduğu taşlanmayı söker pas tabakalarını ve ağır kirleri kolayca uzaklaştırır. Stoklama ve kullanma sürecinde özel önlem almak gereklidir. Asidiktir. Serpintilerinden yüz ve göz korunmalıdır.

Kullanım Alanları

Çelik ahşap plastik kalıplardan hare temizliği çimento silolarindan, beton pompalarından, mikserlerden, çelik inşaat iskelelerinden beton artıklarının temizliği. Fayans, küvet ve camlardan inşaat sonucu oluşan hare kireç ve pas lekelerinin temizliğinde beton yüzeylerin aşındırılmasında kullanılır.

Harç, Kireç, Beton Sökücü Dekapaj Ürünü

NS-120

Paslanmaya Karşı Koruyucu

Boyanmayacak olan demir ve çelik aksamın paslanmaya karşı korunması amacıyla kullanılır. Yüzey üzerinde oluşturduğu şeffaf bir film tabakası ile pasa karşı koruma sağlar. Otomotiv sektöründeki kalıpların korunmasında, makina sektöründe boyasız yüzeylerin korunmasında, deniz aşırı boyasız metal sevkiyatlarmda ve boyasız metal yüzeylerinde pas ve korozyana karşı geliştirilmiş özel bir üründür.

Kullanım Alanları

Cıvatalar, somunlar, diskler, rotlar, demir ve çelik inşaat iskeleleri, beton karıştırıcılar, kimya sanayinde asit buharlari ile karşılaşan tüm demir ve çelik kısımlar, deniz ekipman ve donanımı, deniz suyu tankları, tuzlu su tanklari ve borulari, su kuleleri ve tanklari çelik bobinler, çelik levhalar paslanmaya karşı uzun süreli korunur.

Paslanmaya Karşı Koruyucu

NAS-250

Kireç,Pas ve Kir Sökücü

Hassas Metalleri karartabilir. Güçlük gösteren temizlik işlemleri için geliştirilmiş bir üründür. Asitlerin metal üzerindeki korozif etkisi içerdiği inhibitörler sayesinde en aza indirilmiştir. Korozyon birikintilerini, minerallerin oluşturduğu taşlanmayı söker pas tabakalarınıı ve ağır kirleri kolayca uzaklaştırır. Ortalama 1/10 sulandırılarak kullanılır. inorganik ve organik asitler karışımıdır.

Kullanım Alanları

Metal yüzeylerin temizliği pas tabakalarının giderilmesi çelik ahşap plastik kalıplardan harç temizligi çimento silolarından, beton pompalarından, mikserlerden, çelik inşaat iskelelerinden beton artıkların temizliği. Fayans, kuvet ve camlardan inşaat sonucu oluşan harç, kireç ve pas lekelerinin temizliğinde kullanılır.

Kireç,Pas ve Kir Sökücü

NSS-80

Paslanmaya Karşı Koruyucu

Boyanmayacak olan demir ve çelik aksamın paslanmaya karşı korunması amacıyla kullanılır. Yüzey üzerinde oluşturduğu şeffaf bir film tabakası ile pasa karşı koruma sağlar. Otomotiv sektöründeki kalıpların korunmasında, makina sektöründe boyasız yüzeylerin korunmasında, deniz aşırı boyasız metal sevkiyatlarmda ve boyasız metal yüzeylerinde pas ve korozyana karşı geliştirilmiş özel bir üründür.

Kullanım Alanları

Cıvatalar, somunlar, diskler, rotlar, demir ve çelik inşaat iskeleleri, beton karıştırıcılar, kimya sanayinde asit buharlari ile karşılaşan tüm demir ve çelik kısımlar, deniz ekipman ve donanımı, deniz suyu tankları, tuzlu su tanklari ve borulari, su kuleleri ve tanklari çelik bobinler, çelik levhalar paslanmaya karşı uzun süreli korunur.

Paslanmaya Karşı Koruyucu

NSS-105

Kalıp Ayırıcı Yağlayıcı Koruyucu

Su ile karışmaz. Besin sanayii dışında kalıp ayırıcı ve kaydırıcı olarak tüm endüstride kullanılır.Boya yapılacak yüzeylerde sorun teşkil etmez. Silikon içermez. Daldırma, püskürtme , silme yöntemleri kullanılabilir. Stoklama ve kullanma sürecinde ve atık olarak yangına karşı önlem almak gerekir. Kullanmadan önce bir süre oda sıcaklığında tutarak iyice karıştırılmalıdır. Yanıcıdir. Çevreye zararı yoktur.

Kullanım Alanları

Besin sanayii dışında kalıp ayırıcı ve kaydırıcı olarak tüm endüstride kullanılır.

Kalıp Ayırıcı Yağlayıcı Koruyucu

NSG-70

Silikon Esaslı Kalıp Ayırıcı, Yağlayıcı

Silikon esaslıdır. Su ile coğaltılabilir korozyon inhibitöru içerir. Besin sanayii dışında kalıp ayırıcı ve kaydırıcı olarak tüm endüstride kullanılır. Boya yapılacak yüzeylerde sorun teşkil eder. Stoklama ve kullanma sürecinde ve atık olarak yangına karşı önlem almak gerekir. Kullanmadan önce bir süre oda sıcaklığında tutarak iyice karıştırılmalıdır. Yanıcıdır. Çevreye zararı yoktur.

Kullanım Alanları

Plastik sanayiinde kalıp ayırıcı olarak, kalıpları stokta korumak için kullanılır. Tıbbi alet ve cihazları, hassas aletleri yağlamak ve korumak için kullanılır.

Silikon Esaslı Kalıp Ayırıcı, Yağlayıcı

NSG-20

Antistatik Yağlayıcı

Elektrikliklenmenin istenmediği hareketli parçalarda, tekstil ip yollarında ve bircok sektörde güvenle kullanılabilir. Kuru yağlamanın istendiği ortamlarda hareketli parçalar üzerinde yağlayıcı etkisi vard ır.

Kullanım Alanları

Tekstil sektöründe, ip geçiş yollarında sürtünmeyi düşürerek kopma ve benzeri olumsuzlukları giderir. Yürüyen merdiven gibi hareketli parcalarda, dikiş makinalarında, otomotiv ve mobilya sektöründe kullanılır.

Antistatik Yağlayıcı

NS-40 L

Gazaltı Çapak Önleyici

Kaynak işlemi sirasında çapak, curuf ve diğer kirliliklerin, karbon ve yarnık izlerinin kaynak dışı yüzeyleri etkilemesine engel olur. Likit su bazlı ve solvent esaslı olarak kullanılır. Likit olarak çevre ve ekonomik anlamda diğerlerine göre üstünlük sağlar. Kaynakta devamlılık sağlar ve sıçrayan parçacıkların yüzeylere yapışmasını engeller. Silikon içermez. Curuf yapışmasmı onler. Biyolojik olarak parçalandığından çevreye zararı yoktur. Stoklama ve kullanma sürecinde ve atık olarak özel önlem almak gerektirmez. Göze temasında bol SU ile yıkayınız. Su bazlıdır. Ekonomiktir.

Kullanım Alanları

Boya yapılacak yüzeylerde, Kaynak işlemi yapalacak alanlarda kullanılır.

Gazaltı Çapak Önleyici

NSG-90

Elektronik Parça Kart ve Ekipman Temizleyici

Elektronik kart, devre ve elektriksel yüzey temizleyici. Hızlı ve etkin temizler. Boyalı yüzey, kauçuk, lastik, cam, porselen ve tüm elektriksel yüzeylerde güvenle kullanılabilir. Yüzeyde bir film tabakası bırakmaz. Gres, yağ ve çevresel kirlilikleri hiçbir kalıntı bırakmadan temizler. Hiç artık bırakmaksızın hızla buharlaşır. iletken değildir. Korozif değildir. Sistemi soğutur. Yarnıcı ve parlayıcıdır. Stoklama ve kullanma sürecinde özel önlem almak gereklidir. Cildin doğal yağını alarak kurumaya sebep olacagından, koruyucu eldiven ile kullanılması tavsiye edilir.

Kullanım Alanları

Hassas kontrol aletleri, elektronik parçalar, basılı devreler, telefon, televizyon, video, film teyp ve kafalari bilgisayar, ofis makinalarmda kullanılabilir.

Elektronik Parça Kart ve Ekipman Temizleyici

NSG-100

Hassas Yüzey Koruyucu

Tüm hareketli parçalar üzerinde yağlayıcı etkisi mevcuttur. Su ve rutubeti sürekli moleküler film teşekkülü sayesinde uzaklaştırır. Yaş ve kuru yüzeylere tatbik edilebilir. Kir pasak ve teşekküI etmiş diğer aşındırıcı maddeleri çözer. Asla kurumaz, sertleşmez, kırılgan hale gelmez ve çatlamaz. Elektrik arızalarını önler, elektrikli cihazların rutubetini giderir, korur, temizler ve yağlar, yalıtkandır. Elektrik parçalarının elektriksel özelliklerini geliştirir. (Bujiler, transformatörler, komitatörler, basılı devreler vb.)

Kullanım Alanları

Elektrikli ve elektronik kablo devrelerinde, motorlarda, pillerde, anahtarlarda, soğutma cihazlarında, transformatörler de, ateşleme sistemlerinde ve bir çok ekipmanda kullanılır.

Hassas Yüzey Koruyucu

NMM-C 505

Tek İşlem Boya Öncesi Metal Yüzey Hazırlayıcısı

Metal yüzeylerden yağı, gresi, kir ve pas tabakalarını kolayıkla uzaklaştıran özel bir bileşimdir. Kimyasal olarak kontrollü metotlarla metal yüzeyi mikroskobik ölçüde aşındırır, temizler, kristalize demir fosfat tabakası kaplayarak boya öncesi hazırlar. Alüminyum, demir, çelik, bronz, bakir, pirinç, kadmiyum ve kaplama kurşun uzerinde tavsiye edilir. Kullanılan metalin ve temizlenecek yağ ve/veya pasın durumuna göre konsantre oranı ; 1 I 5 - 1/30 su ile seyreltilir . Pas ve oksitler çozülene kadar bekleyiniz. Yanıcı değildir. Nötralize edilebilir ,çevreye zararı yoktur.

Kullanım Alanları

Metalin boya öncesi hazırlığı uygulamanın başarısıyla doğru orantılıdır. Bu amaçla kullanılan tiner veya benzeri ürünlere kıyasla kalite, işguvenligi, çevre etkisi ve oldukça ekonomik oluşuyla üstünlük sağlar.

Tek İşlem Boya Öncesi Metal Yüzey Hazırlayıcısı

NMM-G 73

Metalin atmosfer şartlarINda bekleme süresinde korozyon ve paslanmasına boya yapılma süresince engel olur. Organik esaslı bir üründür. Çevre ve kullanım esnasında risk oluşturmaz. Mikrobiyolojik açıdan koruyucu biyositler içerir. Kullanım süresince kokma ve mikrop organizma üremesine engel olur. Kullanım oranı bekleme süresine göre değişiklik gösterir. Ortalama %5 kullanım oranı PH kontrolü ile yeterli olmaktadır.

Kullanım Alanları

Metal sektöründe kazan, radyator, su tankı vb. malzemelerin çatlak, delik gibi arızaların tespitinde kullanılan suyun korozyon direncini yok etmek için geliştirilmiş özel bir üründür.

NMS-C 5

Yaş ve Toz Boya Sökücü

Her çeşit boyayı özer. Hatalı boyanmış veya eskimiş boyalari sökmek için uygundur. İnatçı ve birkaç kattan oluşan akrilik, polyester, epoksi ve tüm boyalar üzerinde etkilidir. Her türlü metal üzerinde kulanılabilir. Daldırma yöntemi kulanılabilir. Kullanımı fazla işgücü gerektirmez, temizlenecek malzeme tanka daldırılır bir süre sonra çıkarılıp durulanır. Daldırma yöntemi kulanılabilir. lsıtılarak kullanıldığında çok daha yüksek verim elde edilir.NMS-C 5 vizkozitesi düşük oldugu için derinlemesine temizlik yapar.Yanmaz, stoklama ve kullanma sürecinde havalandırma yeterli olmalıdır.

Kullanım Alanları

Demir, bakır, bronz , bakır alaşımları, titanyum, Alüminyum ve alaşımlarında güvenle kulanılabilir.

Yaş ve Toz Boya Sökücü

NMS-C 7

Gres, Yağ, Karbon Yaş Boya Çözücü

Her çeşit boyayı çözer. iki fazlıdır. Boyanın yüzeyden tabaka tabaka soyarak kabuk şeklinde temizlenmesi esası ile çalışır. Boya soküm sonrası metal yüzeyde herhangi bir kalıntı bırakmaz. Metali durulayıp tekrar boyaya hazır hale getirir. Metal yüzeyi bekleme süresince pas riski oluşturur. Solvent vizkozitesi duşük olduğu için derinlemesine temizlik yapar. Yanmaz, stoklama ve kullanma sürecinde havalandirma yeterli olmahdir. Daldırma yöntemi kullanılabilir. Hoş olmayan bir kokusu vardir. Cildin doğal yağını alarak kurumaya sebep olacağından, koruyucu eldiven ile kullanılması tavsiye edilir. Yanmaz.

Kullanım Alanları

Hatalı boyanmış veya eskimiş boyalari sökmek için uygundur.

Gres, Yağ, Karbon Yaş Boya Çözücü